Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24

Розміщення і публікація матеріалів на сайті

Звертатись до педагога-організатора:

Будівська Іванна Іванівна

   ivankabudivska6@gmail.com

 

 

Система Orphus

 

На сайті 38 гостей та відсутні користувачі

( 3 Голосов ) 

 

Dekada 1

З 04 по 15 березня 2019 року у школі проходила декада української мови та літератури, зарубіжної літератури. Під час якої проведені різноманітні заходи: літературна подорож, бреййн-ринг з української мовиу 7-Б класі, літературно-музичний урок, літературна майстерня, круглий стіл, літературний батл, мовознавча гра-квест, конкурс читців, поетична вітальня.
   Декада розпочалася з оформлення виставок стінгазет та цікавих завдань, розклеювання на всіх поверхах школи інформаційно-навчальних листівок «Лепетунів», виставкою «Рідна мова солов’їна» у бібліотеці школи.

Dekada 6

Dekada 3

Dekada 11Dekada 4

Dekada 12

     04.03 вчитель зарубіжної літератури Гамрецька Т.З провела урок-літературну подорож «Україна й митці зарубіжної літератури». На якому діти вивчали літературу на основі літературного краєзнавства, сприймали культуру з погляду людей, що створили цінності, знайомилися з творчістю, у контексті духовної культури українського народу, таких письменників: О.Гріна, А.Чехова,А. Міцкевича, В.Короленка, О.де Бальзака, Шолом-Алейхема, Г. Белля та ін.

Dekada 16Dekada 17Dekada 18

   5 березня у 6—А класі відбувся урок ,»До тебе, Вкраїно, струна моя перша озветься» (провели вчителі української мови та л-ри Грицьків І.М, Телев’як М.В.). Діти пригадали факти з життя і творчості Лесі Українки, читали поезії, ставили сценку з ,»Лісової пісні». Всім сподобалося, звучали оплески.

Dekada 19Dekada 22

   5 березня 2019 року учні 9-А класу представили міні-проекти на тему «Україна та Тернопільщина у творчості зарубіжних письменників і поетів» (вчитель зарубіжної літератури Желізко Ю.В.). Дев’ятикласники здійснили пошук із різних джерел: у мережі Інтернет, бібліотеках, посібниках, ознайомили із творчістю Г. Белля, П. Меріме, Оноре де Бальзака, Р. М. Рільке, П. Целана, Я. Купали, А Чехова та ін., проаналізували зв’язок письменників з Україною, віднайшли цікаві факти про наш рідний край у творчості та житті світових майстрів. Діям сподобалось працювати у групах, спробувати себе у ролі дослідників та літературознавців.
   Результати проекту реалізовані у формі журналу із використанням вищеназваних матеріалів.

Dekada 54

   06.03 Вчитель української мови та л-ри Кубішин Л.В. провела для учнів 11-х класів літературно-музичний урок «Т. Шевченко і музика». Діти співали вірші Т. Шевченка, що стали піснями.

   Між 6-Б та 6-Г класами відбувся брейн-ринг на знання української мови "Знай наше".(провели вчителі укр. мови та л-ри Крушельницька С.В. та Коропатницька Н.М.) Учні змагалися у 6-ти конкурсах. В результаті учні показали свої знання та виявили недопрацювання. Перемогу у брейн-ринзі здобули учні 6-Г класу.Dekada 41

Dekada 42

   Сьомого березня у 6-В класі відбувся брейн-ринг з української мови. (провела вчитель української мови та л-ри Кубай І.М.). Учні з великим бажанням прийняли участь у даному заході. Усі хотіли довести собі, що вони найкращі. Завдання були різні за рівнем складності, тому й відповіді були різні. Учні активно відповідали на питання і раділи правильній відповіді, що оцінювалася «фішками-смайликами».Dekada 29Dekada 28

   07.03 Круглий стіл у 9-Г класі «Серце народу - це мова, це – слово». (провела вчитель укр. мови та л-ри Поврозник Н.Є) Під час дискусії учні обговорювали такі питання, як: мова в суспільстві, проблема української мови в наш час, спілкування російською мовою в Україні та вживання запозичених слів у своєму мовленні. Круглий стіл допоміг школярам знайти відповіді на питання, які стосуються рідної мови. Кожен дев’ятикласник висловив думку і спосіб вирішення проблеми. Під час заходу всі учні були дуже активними, сміливо висловлювали свої думки та відстоювали їх, давали відповіді на запитання і описували малюнки, які стосувалися мовних проблем в Україні.

Dekada 43   Сьомого березня вчитель укр. мови та л-ри оформила виставку дитячих малюнків за творами Тараса Шевченка.

Dekada 30

   07.03 Відбулася літературна майстерня «Я – письменник» (вчитель зарубіжної літератури Желізко Ю.В.). Вона неабияк захопила учнів 6-Д класу. Діти спробували себе у ролі письменників, створювали власні історії, із захопленням допомагали один одному, ділились досвідом у написанні творів, а також здійснювали оформлення та дизайн власної книги. До слова, деякі шестикласники після майстер-класу твердо вирішили стати письменниками, тому, можливо, вже незабаром нас очікують справжні літературні презентації. Результати майстер-класу представлені виставкою учнівських міні-книг.             Dekada 59

   12 березня відбувся брейн-ринг «Мова – багатство моє!» (провела вчитель укр.. мови та л-ри Поврозник Н.Є) Учні 8-Б, 8-Г та 8-Д класів мали можливість перевірити  всі свої  раніше набуті знання з української мови і літератури. Школярі продемонстрували творчість  кмітливість, винахідливість, уважність та спостережливість. Змагалися дві команди.  Перемогла дружба. Діти отримали хороші емоції та незабутні враження.Dekada 47

   13.03 вчитель укр. мови та л-ри Рудяк О.М. провела мовознавчу гру "У царстві рідної мови" . Участь взяли учні 7-Е та 7-Д класів. Кожна команда виконувала пошуково-дослідницькі завдання,  розшифровували вислови, виконували завдання на швидкість.

 

Dekada 50


   13 березня за право називатись «Найрозумнішими» у літературному батлі змагались команди 8-их класів (вчитель зарубіжної літератури Желізко Ю.В.). Літературні пазли, «показухи», інтелектуальні шифри, ребуси – далеко не весь перелік завдань, з якими довелось зустрітись учасникам. Начитаність, загальна ерудованість та командна робота зробили свою справу.
   Отож, перемогу та титул «Найрозумніші» виборола команда учнів 8-Г класу! 2-ге місце розділили між собою команди 8-Д та 8-Б класів, а третє – 8-А та 8-В. До слова, різниця між 2-им та 3-ім місцям зовсім незначна. Вітаємо наших переможців та бажаємо все нових досягнень та творчого натхнення!

Dekada 60

   14 березня відбувся конкурс читців «Голос поезії» (сліпе прослуховування), який провела вчитель укр. мови та л-ри Фляк Н.В. Діти 5-9 класів за допомогою жеребкування отримували свої номери для виступу. Відповідно до зазначеного номеру заходили у кабінет, де до них спинами сиділи члени журі, які й оцінювали декламацію вірша, обраного учнем. Коли до учня поверталися обличчям всі члени журі, він виходив у фінал. При визначенні переможця у фіналі, учням давали підібрану поезію, яку вони перечитували декілька разів самостійно. Далі  кожен з них читав вірш, стараючись виразно та інтонаційно передати задум автора поезії. Журі визначало переможців. Інші учасники конкурсу отримали солодкі подарунки.

Dekada 31

Dekada 33

Dekada 35

   15 березня вчитель зарубіжної літератури Сосінська Т.В. провела захід у 7-Б класі «Поезія – це струни відчуттів». Як народжується її величність Поезія,  як непомітно підкрадається Муза - намагались з'ясувати діти. Розповідали про те, коли був написаний перший вірш, зачитували погляди та думки майстрів слова про поезію. Учні декламували вірші зарубіжних та українських поетів.

Dekada 37Dekada 39

Авторизація

phet colorad
mozaweb
golabz
.......................................

Для 8-х класів:

Відеоредактор

Lazarus